Robótki na drutach i Esperanto, czyli to co lubię najbardziej.
wtorek, 29 września 2015
Francuzem po skosie.

 Włóczka cieniowana to coś co jedni uwielbiają, a inni nie do końca. Kupiłam dwie takie z firmy "Fabel" Dropsa. W motku cudne, ale w robótce już nie. Tworzą się paski, a między nimi plamy. Po wykonaniu kilku próbek zrezygnowałam z robienia swetra. Robię szalik francuzem po skosie i tak układający się wzór mi się podoba. W skarpetach też jest ok. Diverskolora germana lano. Mi trikas sxalon

 

http://makunka.blogspot.com/2013/03/lanesplitter-skirt.html


wtorek, 15 września 2015
Turkusowy z Divy.

Zaczęłam go rok temu. Brakowało tylko karczka, a ja nie mogłam się zabrać, żeby go skończyć. Wreszcie jest. Zużyłam niecałe 3 motki. Druty 3,5mm. Komencita antaux unu jaro. Finfine finita. La trikoloj 3,5 mm. La fadeno tre agrabla por la hauxto, ecx malnatura.


niedziela, 06 września 2015
Dużo problemów nie tylko ze starą włóczką. Multajn problemojn ne nur kun malnova lano.

Coś ostatnio coraz trudniej zrobić mi notkę. Mam nowy komputer na którym wszystko jest inaczej i nic mi nie idzie. Nic nie jest nawet podobnie, nie da się używać już opanowanych schematów. Nie da się zmniejszać zdjęć w tym programie co poprzednio, wreszcie nie da się załączyć klawiatury esperanckiej, bo ta działa tylko na starszych systemach, a nie na 8,1. Jednym słowem histeria i załamka. Gdyby stary - stacjonarny nie padł rzuciłabym ten "nowoczesny" Windows 8.1 i wróciła do starego już naumianego. Lastatempe mi batalas kontraux mia nova komputilo. Mi scipovas fari nenion. Je la malnova estis jam auxtomate. En gxi nenio estas simila kaj simpla. La plej malfacila estas fakto, ke cxi tie ne povas funkcii esperanta klavaro, cxar gxi ne funkcias en la programo Windows 8,1. Mi tuj sxangxis tiun komputilon je mia malnova, se gxi nur funksius, bedauxrinde.

W końcu znalazłam sposób na zmniejszenie rozmiaru, ale teraz wszystkie zdjęcia zmniejsza do takiego samego rozmiaru, wcześniej mogłam każde z osobna inaczej. O matko, kiedy ja tego "gada" opanuję? Finfine mi trovis opcion por pli malgrandigxo de la fotoj, sed cxiuj estas en la sama grandeco.

Każda z nas ma swoją ulubioną wełenkę. Ja też taką mam. Zrobiłam z niej już po raz czwarty. Najpierw był długi blezer, potem sweter z golfem, następnie bliźniak, a teraz taki fikuśny domowy. Wełna ma około 30 lat. To 100% wełna, która nie gryzie, nie mechaci się i można ją prać w pralce. Po spruciu i odparowaniu robi się idealnie prosta. Opcja wyrzucenia, bo za stara nie wchodzi w rachubę. Miał być bardzo prosty klasyczny sweter do spodni. Robiłam od dołu i po zrobieniu połowy rękawów zabrakło włóczki. Nie chciało mi się pruć, więc odmierzyłam ile brakuje do końca i na tyle wyciągnęłam nitkę. Prując dół dorabiałam górę. Następnie znalazłam 2 kolory pasujące grubością i gatunkiem i dokończyłam rękawy robiąc w odwrotnym kierunku. Sweterek jest ciepły, choć nie jest gruby. Pozostanie ciuchem na "po domu". Se temas pri mia trikado, mi trikis hejman sveteron de jam ege malnova lano.

 

Jak na domowy to, chyba może być?

| < Wrzesień 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zakładki:
1. Prace, fotoj, galerio,
2. Galeria - Galerio
3. kontakt-kontakto.
Ciekawe-INTERESAJ
Do poczytania. Por legado.
Do posłuchania. Por auxskultado.
Esperanto
Kuchnia - kuirejo
Porady robótkowe
Schematy-skemoj
Szycie kudrado
Toczeń /SLE/ TRU
Zagraniczne drutowe
Zdrowie
Darmowe liczniki