Robótki na drutach i Esperanto, czyli to co lubię najbardziej.
wtorek, 29 września 2015
Francuzem po skosie.

 Włóczka cieniowana to coś co jedni uwielbiają, a inni nie do końca. Kupiłam dwie takie z firmy "Fabel" Dropsa. W motku cudne, ale w robótce już nie. Tworzą się paski, a między nimi plamy. Po wykonaniu kilku próbek zrezygnowałam z robienia swetra. Robię szalik francuzem po skosie i tak układający się wzór mi się podoba. W skarpetach też jest ok. Diverskolora germana lano. Mi trikas sxalon

 

http://makunka.blogspot.com/2013/03/lanesplitter-skirt.html


wtorek, 15 września 2015
Turkusowy z Divy.

Zaczęłam go rok temu. Brakowało tylko karczka, a ja nie mogłam się zabrać, żeby go skończyć. Wreszcie jest. Zużyłam niecałe 3 motki. Druty 3,5mm. Komencita antaux unu jaro. Finfine finita. La trikoloj 3,5 mm. La fadeno tre agrabla por la hauxto, ecx malnatura.


niedziela, 06 września 2015
Dużo problemów nie tylko ze starą włóczką. Multajn problemojn ne nur kun malnova lano.

Coś ostatnio coraz trudniej zrobić mi notkę. Mam nowy komputer na którym wszystko jest inaczej i nic mi nie idzie. Nic nie jest nawet podobnie, nie da się używać już opanowanych schematów. Nie da się zmniejszać zdjęć w tym programie co poprzednio, wreszcie nie da się załączyć klawiatury esperanckiej, bo ta działa tylko na starszych systemach, a nie na 8,1. Jednym słowem histeria i załamka. Gdyby stary - stacjonarny nie padł rzuciłabym ten "nowoczesny" Windows 8.1 i wróciła do starego już naumianego. Lastatempe mi batalas kontraux mia nova komputilo. Mi scipovas fari nenion. Je la malnova estis jam auxtomate. En gxi nenio estas simila kaj simpla. La plej malfacila estas fakto, ke cxi tie ne povas funkcii esperanta klavaro, cxar gxi ne funkcias en la programo Windows 8,1. Mi tuj sxangxis tiun komputilon je mia malnova, se gxi nur funksius, bedauxrinde.

W końcu znalazłam sposób na zmniejszenie rozmiaru, ale teraz wszystkie zdjęcia zmniejsza do takiego samego rozmiaru, wcześniej mogłam każde z osobna inaczej. O matko, kiedy ja tego "gada" opanuję? Finfine mi trovis opcion por pli malgrandigxo de la fotoj, sed cxiuj estas en la sama grandeco.

Każda z nas ma swoją ulubioną wełenkę. Ja też taką mam. Zrobiłam z niej już po raz czwarty. Najpierw był długi blezer, potem sweter z golfem, następnie bliźniak, a teraz taki fikuśny domowy. Wełna ma około 30 lat. To 100% wełna, która nie gryzie, nie mechaci się i można ją prać w pralce. Po spruciu i odparowaniu robi się idealnie prosta. Opcja wyrzucenia, bo za stara nie wchodzi w rachubę. Miał być bardzo prosty klasyczny sweter do spodni. Robiłam od dołu i po zrobieniu połowy rękawów zabrakło włóczki. Nie chciało mi się pruć, więc odmierzyłam ile brakuje do końca i na tyle wyciągnęłam nitkę. Prując dół dorabiałam górę. Następnie znalazłam 2 kolory pasujące grubością i gatunkiem i dokończyłam rękawy robiąc w odwrotnym kierunku. Sweterek jest ciepły, choć nie jest gruby. Pozostanie ciuchem na "po domu". Se temas pri mia trikado, mi trikis hejman sveteron de jam ege malnova lano.

 

Jak na domowy to, chyba może być?

czwartek, 13 sierpnia 2015
Bardzo brzydkie, ale praktyczne....

Etui na tablet. Wykonałam go na drutach 4,5 mm dość ściśle z 2 nitek. Zużyłam 18 dag akrylu. Wzór to ryż pojedyńczy. Nie powala urodą, ale całkiem nieźle pełni swoją funkcję. Laŭ mi ĝi estas tre malbela, sed sed tute bone praktikas. Mi trikis ĝin je la trikoloj 4,5 mm de 2 akrilaj fadenoj.

Teraz na końcówce sweterek na który prawdopodobnie zabraknie wełny.....

poniedziałek, 27 lipca 2015
Grubas. Dikulo.

Grubas, bo 6 nitkowy. O składzie pisałam tutaj. 

Robiło się bardzo szybko, druty 5mm robią swoje. Jest tak ciepły, że podczas wykonywania zdjęć trudno było wytrwać. Kolory są nieco bardziej żywe niż na zdjęciach. Dikulo, ĉar ĝi estas trikita de 6 diversaj fadenoj, do mi trikis ĝin tre rapide. Mi uzis 5mm trikoloj. La svetero estas tre varmega, do dum la fotado estis tre malfacile elteni. La koloroj reale aspektas pli vigle. Pri la enhavo-fadenoj mi jam skribis (vidu linkon).

wtorek, 21 lipca 2015
1 część wakacji. Unua parto de ferioj.

1 część wakacji to 7 dni w Uniejowie. Byłam tam pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. Nie umiem pływać i zawsze potwornie bałam się wody. Wchodziłam co najwyżej do kolan i zawsze było za zimno, dostawałam skurczu naczyń. Tutaj wreszcie przestałam się bać, a i temperatura 33 stopnie sprawiała, że było błogo, przyjemnie i nawet próbowałam pływać. Wprawdzie z  "makaronem", ale ok. 10 metrów udawało mi się przepłynąć. Może świadomość, że głębokość to tylko 120 cm i zawsze można stanąć, a może wszystko razem, ale jestem z siebie dumna, bo wreszcie przełamałam strach, przynajmniej tak mi się wydaje. La unuan parton de miaj ferioj mi pasigis en la malgranda urbeto je la nomo Uniejów, kiu situas ĉirkaŭ 100 km de mia hejmo, proksime de la urbo Łódź. Mi estis tie unuan fojon, sed certe ne lastan. Mi ne scipovas naĝi kaj ĉiam mi timegis ĉiun akvon. Ĉiam la akvo estis multe tro malvarma kaj tro profunda. Ĉi tie finfine mi ĉesis timi. Eble pro tio, ke la profundo de la baseno estis nur 120 cm kaj pro la temperaturo 33 gradoj. Mi eĉ provis naĝi. kun helpo kompreneble, sed estas bonege, ke mi provis, la unuan fojon en mia 55 j. vivo. Mi povas diri, ke ĝi estas mia granda sukceso.

 Sama miejscowość też mi się bardzo podobała. Na zdjęciu Rynek.  La urbeto ankaŭ plaĉis al mi. Je la foto, ĉefa urboplaco kun malgranda parko.

Starorzecze Warty, można tu zaobserwować liczne ślady obecności bobrów. Maljuna rivero Warta, tie oni povas trovi la loĝejoj de la kastoroj, ili elpaŝas tie sufiĉe multnombre.

Podczas spacerów samodzielnie wydziergany sweterek był w częstym użyciu. Dum la ekskursoj mem trikita svetero estis ofte uzata.


W pobliżu term znajduje się miejsce, gdzie można odpocząć i pooddychać oparami solankowymi. Proksime de la akva komplekso trovoĝas la loko, kie oni povas spiri per solaj vaporoj, kiu estas tre valoraj por nia sano.

Lawendowe termy. Ilość lawendy i jej zapach zachwycały. Lavendaj termoj, la nombro de la floroj kaj la odoro  raviĝis.

Dziewiarsko, mam na ukończeniu 6 nitkowego grubasa. Zdjęciami pochwalę sie za kilka dni. Trikade mi estas proksime al la fino de mia 6 fadena dika svetero. Baldaŭ mi montros ĝin.

 

I dla przypomnienia galeria zdjęć moich robótek, a w niej już 280 zdjęć.


Kaj por rememoro, galerio de la fotoj de miaj trikaĵoj, kie nun estas 280 fotoj de miaj manlaboroj

10:25, trikada
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lipca 2015
Sweter 6 nitkowy. Ses fadena.

 Choć mamy pełnię lata ja zabrałam się za dzierganie grubasa. Bo jak inaczej nazwać sweter robiony z 6 nitek. Kolory nieco żywsze niż na zdjęciu. Zobaczymy co wyjdzie.  Eĉ nun estas mezo de la somero mi komencis triki tre dikan vintran sveteron. Ĝi estos trikita de 6  diversaj fadenoj. La koloroj estas iomete pli viglaj ol je la fotoj. Ankoraŭ mi ne estas certa, kia estos efiko, certe ĝi estos tre varma.

Próbka, ryż podwójny na drutach 5 mm. La proveto, je la trikoloj 5 mm.

sobota, 27 czerwca 2015
Wielka radość i jeszcze większe rozczarowanie.

Otrzymałam ostatnio prezent. Gdy go otwarłam to aż zapiałam z zachwytu nad tym, że taki trafiony i wogóle super., ktoś się bardzo postarał, zauważył itd.

Duża rzecz, pięknie oprawiona. Im dłużej przeglądałam zawartość tym mój entuzjazm malał. Bo zdjęcia próbek nijak się mają do opisów. Opisy beznadziejne. Od 40 lat robię na drutach z różnych opisów i schematów, gdybym miała robić z tych nic bym nie zrobiła, mało zrozumiałe, zagmatwane... Kolejne rzędy jak leci, a nie od osobnych linii. Próbki robione ze zbyt cienkiej włóczki, oczka krzywe, próbki wyglądają jak niezblokowane i da się w nich zauważyć błędy. Zdjęcie wzoru żakardowego to już prawdziwe "cacko", użyto nitek różnej grubości, pościągane, brzydkie. Adeptów dziergania książka może tylko zniechęcić, bo nie ma tu rzeczy ładnych, modnych, delikatnych, takich jakie można znaleźć na blogach dziewiarskich czy obejrzeć podczas "Spotkań robótkowych". Autorka pisze o modnych dzianinach, ale wzory  są żywcem wyjęte z lat późno 80 - tych. Szkoda zmarnowanej okazji. Nie pokazano tu nic co zachwyci, zachęci i sprawi, że zapragnie się sięgnąć po druty, szkoda....

Czy to się może spodobać?


19:03, trikada
Link Komentarze (3) »
piątek, 29 maja 2015
Książeczkę otrzymuje....

Informuję, że książeczkę "Dzianina dla dzieci w wieku szkolnym" otrzymuje p. Karolina  http://www.karolinabezcukru.blogspot.com/  

Bardzo dziękuję za miłe komentarze.

18:34, trikada
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 25 maja 2015
Toczeń, jak go pokonać? Ciekawy artykuł dla chorych na toczeń.

Znalazłam dziś na Interii ciekawy artykuł o tym, że Tocznia można pokonać! To dość ciekawe. Odważna teza. Odebrałam ją jako taką utopijną, bo żeby coś pokonać, trzeba to umieć rozpoznać. W naszym systemie zdrowotnym postawienie diagnozy to przy dużym szczęściu kilka lat, a częściej kilkanaście. Dostępne leczenie to preparaty bardziej niż stare, brak dostępu do nowoczesnych terapii i specjalistów. W takiej sytuacji ktoś się zainteresuje terapią genową? śmiem wątpić.... ale bardzo by mi to pomogło.

Artykuł:

http://nt.interia.pl/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-naukowcy-odkryli-jak-pokonac-toczen,nId,1736076

 

Naukowcy odkryli jak pokonać toczeń

 
Dzisiaj, 25 maja (05:48)

Nowe odkrycie dotyczące układu immunologicznego może ocalić tysiące osób cierpiących na toczeń, u których wtórne infekcje wywołują poważne choroby, a nawet śmierć.

Naukowcy już wiedzą jak pokonać toczeń /©123RF/PICSEL
Naukowcy już wiedzą jak pokonać toczeń
/©123RF/PICSEL
Komórki nowotworowe podszywają się pod białe krwinki

Naukowcy odkryli, że komórki nowotworowe podszywają się pod białe krwinki by oszukać układ limfatyczny. Ten fortel często jest wykorzystywany do tworzenia przerzutów. czytaj więcej

Toczeń jest często błędnie diagnozowaną chorobą autoimmunologiczną, która może zaatakować dowolną część ciała. Na świecie na toczeń cierpi 5 mln osób, a jego ofiarami są zazwyczaj młode kobiety. Obecnie stosowane metody leczenia tocznia polegają zasadniczo na "wyłączeniu" systemu immunologicznego pacjenta, co zapobiega aktom biologicznej autoagresji. Niestety, pozostawieni w szpitalu pacjenci z "wyłączonym" układem immunologicznym są łatwym celem dla innych chorób.


Zespół naukowców z Monash University pod kierownictwem Willa Figgetta znalazł sposób, aby zatrzymać toczeń bez wyłączania systemu odpornościowego. Wystarczy skupić się na jednym z receptorów znajdujących się na limfocytach B, które pełnią rolę "żołnierzy" układu immunologicznego.

U zdrowych osób limfocyty B produkują antygeny, które niszczą patogeny. U osób cierpiących na toczeń, produkcja antygenów przez limfocyty B jest źle ukierunkowana, przez co dochodzi do wyniszczania własnych tkanek. Toczeń najczęściej wpływa na skórę i stawy, ale może także uderzyć w mózg, nerki i praktycznie dowolne miejsce ciała.

Aby przetrwać, limfocyty B polegają na pojedynczym białku - BAFF (B-cell activating factor TNF family) - które jest istotne w rozwoju tocznia. Każdy limfocyt B niesie trzy różne rodzaje receptorów, które wykrywają BAFF we krwi. Receptory te są znane jako BAFF-R, TACI i BCMA. To receptor TACI reaguje na nadmiar BAFF i stymuluje produkcję przeciwciał, które atakują zdrowe tkanki.

Naukowcy wysunęli tezę, że jeżeli receptor TACI zostanie usunięty, limfocyty B pozostaną nienaruszone, a toczeń nie rozwinie się. Figget przekonuje, że receptor TACI nie jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Organizm jest w stanie zwalczyć większość chorób bez niego.

- Wśród obecnie stosowanych leków na toczeń, największy postęp poczynił belimumab, który ogranicza produkcję nowych limfocytów B podczas terapii. To pomaga, ale pacjenci pozostają bezbronni wobec wielu chorób. Odkryliśmy, że usunięcie receptora TACI z genomu sprawia, że wysoki poziom BAFF nie powinien wywoływać tocznia - powiedział Figgett.

Jeżeli kolejne badania potwierdzą skuteczność metody, zrewolucjonizuje ona medycynę i ochroni miliony osób na całym świecie.


Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-naukowcy-odkryli-jak-pokonac-toczen,nId,1736076#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Toczeń jest często błędnie diagnozowaną chorobą autoimmunologiczną, która może zaatakować dowolną część ciała. Na świecie na toczeń cierpi 5 mln osób, a jego ofiarami są zazwyczaj młode kobiety. Obecnie stosowane metody leczenia tocznia polegają zasadniczo na "wyłączeniu" systemu immunologicznego pacjenta, co zapobiega aktom biologicznej autoagresji. Niestety, pozostawieni w szpitalu pacjenci z "wyłączonym" układem immunologicznym są łatwym celem dla innych chorób.

Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-naukowcy-odkryli-jak-pokonac-toczen,nId,1736076#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox 

Naukowcy odkryli jak pokonać toczeń

 
Dzisiaj, 25 maja (05:48)

Nowe odkrycie dotyczące układu immunologicznego może ocalić tysiące osób cierpiących na toczeń, u których wtórne infekcje wywołują poważne choroby, a nawet śmierć.Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-naukowcy-odkryli-jak-pokonac-toczen,nId,1736076#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox 

Naukowcy odkryli jak pokonać toczeń

 
Dzisiaj, 25 maja (05:48)

Nowe odkrycie dotyczące układu immunologicznego może ocalić tysiące osób cierpiących na toczeń, u których wtórne infekcje wywołują poważne choroby, a nawet śmierć.Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-naukowcy-odkryli-jak-pokonac-toczen,nId,1736076#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=fi

Naukowcy odkryli jak pokonać toczeń

 
Dzisiaj, 25 maja (05:48)

Nowe odkrycie dotyczące układu immunologicznego może ocalić tysiące osób cierpiących na toczeń, u których wtórne infekcje wywołują poważne choroby, a nawet śmierć.Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-naukowcy-odkryli-jak-pokonac-toczen,nId,1736076#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Naukowcy odkryli jak pokonać toczeń

 
Dzisiaj, 25 maja (05:48)

Nowe odkrycie dotyczące układu immunologicznego może ocalić tysiące osób cierpiących na toczeń, u których wtórne infekcje wywołują poważne choroby, a nawet śmierć.Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-naukowcy-odkryli-jak-pokonac-toczen,nId,1736076#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
wtorek, 19 maja 2015
Zastój, marazm, rozmemłanie, ufo i fuks. Maldiligenteco...?

 Zastój, bo jak inaczej nazwać sytuację tak długiego milczenia. Jak do tej pory przez 6,5 roku najdłuższego. Owszem codziennie przeglądam Wasze blogi, podziwiam, odnotowuję  ciekawe pomysły, które dopisuję do coraz dłuższej listy i mało z tego wynika. Nic mi się tak naprawdę nie chce. Niby coś robię, ale entuzjazmu w tym zero. Może to dlatego, że mój toczeń znowu mocno przypomina o swoim istnieniu-zaraza jedna! Mąż choruje, a syn daleko. Fakte longan, la plej longan silentecon de la komenco de mia blogo mi povas nur klarigi tia maniere, ke mi malbone fartas, mia malsano ne donas ripozon kaj senĉese atakas min. Mi ion faros, sed sen entusiasme. Se mi jam devas, tiam mi ion agas, sed...

Wyjęłam dziś 6 ufoków. Wszystkie na etapie prawie do pach. Patrzę i myślę, co kończyć? co pruć? a co zacząć? Wszystko to cienizny na drutach od 2,25 mm do 3mm. Zapasy włóczek w ilości 2 pojemniki łóżkowe zachęcają, ale....ech.... co wybrać? Ot, wychodzi rozmemłanie....Hodiaŭ mi montras 6 komencitaj kaj ne finitaj trikaĵojas . Mi rigardas ilin kaj mi pensas, de kio komenci aŭ ĉu finiĝi aŭ eble triki ion tute alian, novan? malfacilea decido.

A czego dotyczy tytułowy fuks?

Otóż ostatnio odwiedzając męża w szpitalu zauważyłam półkę z książkami do adopcji. Sama dorzuciłam kilka swoich. Przeglądając je znalazłam 2 takie same, bardzo stare perełki. Zobaczcie same. Vizitante mian edzon en hospitalo mi trovis tion. Tiujn tre malnovajn lernolibrojn pri la trikado estis por senpaga preno, do mi tuj adoptis ilin. Kiu volus ricevi unu el ili, bonvolu skribu tion en la komentoj, skribu, kial mi devas plue skribi mian blogon.....

Chętnie oddam jedną z nich w dobre ręce. Osobę  do której wyślę ten dziewiarski zabytek wybiorę spośród tych osób, które pozostawią nowy komentarz,  bo tych ostatnio też tu nie ma. Może ktoś dobrym słowem zmotywuje mnie i odpowie na pytanie, czy prowadzenia tegoż bloga ma jeszcze sens?

czwartek, 02 kwietnia 2015
Piaskowy na kwiecień plecień. En la miksa sabla koloro.

Wydawać by się mogło, że już wiosna. Kończąc ten sweterek sądziłam, że założę go dopiero późną jesienią, bo to 100% wełna. Bardzo ciepła, choć cienka. Okazało się jednak, że na dzisiejsze +2  nadaje się idealnie. Dziergałam na drutach 2,5mm i 2,75. Wzór z głowy. Prosty ażur, powszechnie znany. Wyszedł fajny i bardzo ciepły sweterek o ciekawym piaskowym multikolorze. Zdjęcia, no cóż, wiem  mało ciekawe, ale moje samopoczucie ostatnio też ciekawe nie jest. Ŝajnas, ke en la printempo mi ne vestiĝos tiun ĉi novan trikitan de mi sveteron. Sed hodiaŭ estas nur2 gradoj, do estas tre ĝuste vestiĝi ion varman. Mi trikis ĝin de la tre maldika, sed 100% lano. Ĝi estas vere tre varma. mi uzis la trikolojn 2,5mm kaj 2,75mm.  La skemo estas de mia kapo ĝi estas facila kaj simpla.

 

Komin prezentowany na ostatnim zdjęciu został wykonany przez moją przyjaciółkę Anię. Zostawia tu chyba najwięcej komentarzy jako "Ania, którą znasz". Zrobiłam jej zdjęcie, kiedyś w pracy.

Tiun ŝalon trikis mia amikino. Mi nur ĝin prezentas, ĉar Anjo ne posedas blogon.

 

A Wam na te nadchodzące Święta Wielkiej Nocy życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Okaze de Pasko Festo mi deziras al Vi ĉiujn multe da sano kaj nur bonon.

 

piątek, 27 lutego 2015
Ze szpitalnego łóżka. De hospitala lito.

Nie potrafię odpoczywać. Nawet w szpitalnym łóżku dziergam. Eĉ kuŝante en la hospitala lito mi trikas, mi ne scipovas ripozi. Certe ili denove trovos ian novan malsanon....


poniedziałek, 09 lutego 2015
Przymaławy. Tro malgranda.

Jak widać sweterek wyszedł przymaławy. Liczba oczek wg próbki niby ok., a efekt widać.  Chyba jednak nosić nie będę....Schemat z głowy.  Kiel oni povas rimarki, la svetero estas tro malgranda. Mi kalkulis la nombron de la maŝoj de antaŭe farita provo, sed mi  ne tute komprenas kial, sed evidente estas ne en mia grandeco. Ŝajnas al mi , ke mi ne uzos ĝin....

niedziela, 25 stycznia 2015
Skarpety. Ŝtrumpetojn.

 Zwykłe skarpety wydziergane z resztek. Zmarzlaki zawsze mają ich za mało. Ordinaraj ŝtrumpetoj trikitaj de la restoj de tre malnovaj lanoj. Por mi ĉiam estas tro malvarme, pro tio mi ĉiam bezonas ion varman.

niedziela, 11 stycznia 2015
Sukienka. Robo.

Właśnie skończona, ciepła, zimowa. O włóczce pisałam w poprzednim poście. To Merino Tweed. Niestety przez dużą ilość błędów, które wymagały wycinania ma po lewej stronie więcej pęków niżby to wynikało z ilości łączonych motków. Sukienka waży 65 dag i jest dziergadłem, które było mi bardzo trudno sfotografować. Z 30 zdjęć ciężko było wybrać cokolwiek. Wzór z głowy. Ĝuste finita vintra, tre varma robo.Bedarinde la fadeno estis kun multajn erarojn pro tio de la maldekstra flanko ĝi havas multe da nodoj. La koloro kaj la fakturo faras, ke estas tre malfacile foti tion. Montritaj fotoj mi elektis de inter 30! La skemon mi elpansis mem.

Zbliżenie na wzór. Proksimiĝo de la skemo.


sobota, 10 stycznia 2015
Jakość . Kvalito.

 Właśnie skończyłam dziergać ciepłą, zimową sukienkę. Wymyśliłam, rozrysowałam i zabrałam się do pracy. Powstała warkoczowa klasyka. Włóczka to "Merino Tweed". W 65 dag zużytych na sukienkę wycięłam 11 takich bobli. Szkoda, że producent  YarnArt nie dba o jakość. Zdjęcia zaprezentuję jak tylko przestanie padać i wyjrzy słonko. Ĝuste mi finis triki vintran, varman robon. De la efiko mi estas tre kontenta, sed ne je la fadeno, kiu enhavis multege da erarojn. En 65 dag estis 11!. Mi prezentos robon tuj, post kiam mi povos foti ĝin. Nun pluvegas kaj estas tre malhele.

wtorek, 30 grudnia 2014
6 latek. 6 jaraĝa.

 31 grudnia mój blog kończy 6 lat. Wszystkim, którzy tu zaglądają bardzo dziękuję, mając nadzieję, że czasem coś się Wam podoba. Odwiedziło mnie 499 tysięcy miłych gości. Skomentowało 1818. Nie wiem czy to dużo czy mało. Zawsze chce się więcej.

W tym czasie powstała całkiem spora galeria z moimi robótkami, aż 273 zdjęcia. Sama jestem zaskoczona tą ilością, bo pracuję zawodowo w zupełnie innej branży, a robótki to "tylko hobby", ale bardzo ważne hobby: http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,trikada.html  

Raz jeszcze dziękuję odwiedzającym i zapraszam na 7 rok z moim blogiem, życząc wszystkim dużo dobra w Nowym 2015 roku.

Mia blogo fariĝos hodiaŭ jam 6 jaraĝa. Al ĉiuj kiuj vizitis min ĉi tie mi kore dankas. Mi nur esperas, ke ĉi tie plaĉas al vi. Mian paĝon vizitis 499 miloj da personoj. Momentis 1818. Mi ne scias, ĉu tio estas multe, ĉu malmulte, sed ĉiam oni volus pli. Dum tiu ĉi tempo mi kreis tute grandan laŭ mia opinio galerion : http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,trikada.html

ĉi tie estas 273 da fotoj de miaj manlaboroj. Eĉ mi estas surprizita, ke tiel multe, ja mi laboras fake en tute alia sfero, kaj trikado estas "nur hobio"... tre granda kaj grava por mi. Mi invitas je 7a jaro de mia blogo, restu kaj estu kun mi.

 Z najlepszymi życzeniami


15:17, trikada
Link Komentarze (3) »
wtorek, 23 grudnia 2014
Życzenia. Bondeziroj.

Wam wszystkim, którzy tu zaglądacie życzę tylko dobra we wszystkich jego odsłonach.

Karaj geamikoj!
Okaze de la Kristnasko kaj la Nova Jaro 2015 ni deziras gxojan, pacan kaj amplenan Kristnaskon, pasigitan en varma familia etoso, nur bonajn tagojn, prosperon kaj plenumon de revoj kaj planoj. 

Kilka kolęd w języku, który najbardziej lubię czyli w Esperanto. Kaj jen kristnaskaj bondeziroj en mia la plej ŝatata lingvo. Aŭskultu, bonvolu...

https://www.youtube.com/watch?v=fCk14eF37b8

https://www.youtube.com/watch?v=djOXy4T1FGk

https://www.youtube.com/watch?v=5A5AClhoY6Q

12:01, trikada
Link Komentarze (3) »
sobota, 22 listopada 2014
Prościuch plamisty . Tre simpla svetero.

Prościuch plamisty, bo prościej już się nie da, a włóczka ma całkiem fajne wybarwienie.  To mieszanka wełny z akrylem, bardzo miękka i ciepła. Robiłam na drutach 4 mm. Sweterek waży 38 dag. Tre rektan sveteron mi trikis por mi. La skemo estas tre facila, tiel nomata jersej. Ĝi havas interesan koloron kaj estas tre varma. La trikoloj 4mm. Ĝi pezas 38 dag.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
Archiwum
Zakładki:
1. Prace, fotoj, galerio,
2. Galeria - Galerio
3. kontakt-kontakto.
Ciekawe-INTERESAJ
Do poczytania. Por legado.
Do posłuchania. Por auxskultado.
Esperanto
Kuchnia - kuirejo
Porady robótkowe
Schematy-skemoj
Szycie kudrado
Toczeń /SLE/ TRU
Zagraniczne drutowe
Zdrowie